بارگذاری...
Empty cart

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

دودکش پکیج چیست ؟

هدف از نصب دودکش دو جداره چیست ؟ زمانی که پکیج کار می‌کند گازهای سمی تولید می‌شوند که باید از سیستم حذف شوند. دودکش در اصل لوله‌ای است که این گازها را از پکیج منتقل می‌کند. از آنجایی که گازها می‌توانند مضر باشند، مهم است که دودکش به‌گونه‌ای قرار گیرد تا گازهای سمی دوباره وارد ساختمان نشوند. در واقع در زمان نصب دودکش پکیج باید اطمینان حاصل کنید که گازهای سمی به سمت ساختمان‌های مجاور نیز هدایت نمی‌شوند.

اکثر مردم یک‌بار هم که شده دودکش پکیج را دیده‌اند؛ اگرچه ممکن است متوجه آن نشده باشند. هر ساختمانی که پکیج دارد باید دودکش نیز داشته باشد و این جزو قوانین ساختمان سازی است. دودکش‌های پکیج به‌طور معمول کوتاه هستند و از دیوار خارجی بیرون می‌آیند. دودکش از پمپاژ مجدد گازهای سمی به داخل ساختمان جلوگیری می‌کند و مانع از آسیب رسیدن به ساکنین ساختمان خواهد شد.

 

دودکش پکیج چیست ؟

 

نکات نصب دودکش دوجداره پکیج

نکات مهم در نصب دودکش دوجداره پکیج به شرح زیر هستند:

  1. پکیج دیواری های گازی فن دار مجهز به یک دودکش مخصوص دوجداره می‌باشند که جداره داخلی آن ۶ سانتیمتر است و دود دستگاه از طریق این لوله به محیط بیرون تخلیه می‌گردد و قطر جداره خارجی آن ۱۰ سانتیمتر می‌باشد.
  2. لوله ۶ سانتیمتری تخلیه دود در داخل قرار دارد و هوای تازه مورد نیاز جهت احتراق در دستگاه از طریق این لوله وارد محفظه احتراق پکیج دیواری می‌شود.
  3. هرگز نباید دودکش مخصوص پکیج دیواری فن دار، دستکاری و خارج از شرایط استاندارد شرکت نصب گردد.
  4. اگر طول لوله دودکش کمتر از ۱ متر باشد، باید از حلقه سایز ۸۰ میلیمتر استفاده شود و اگر بین ۱ تا ۱/۵ متر باشد، باید از حلقه سایز ۷۵ میلیمتر استفاده نمود و زمانی که طول دودکش بیشتر از ۱/۵ متر باشد، نیازی به استفاده از حلقه های کم کننده دبی نمی‌باشد.
  5. لوله دودکش پکیج دیواری فن دار باید حتماً به محیط آزاد بیرون از محل نصب دستگاه ارتباط داشته باشد تا دود ایجاد شده در دستگاه به محیط بیرون از منزل تخلیه گردد و هم هوای مورد نیاز پکیج دیواری از محیط بیرون از منزل مسکونی تأمین گردد.
  6. حداکثر طول لوله دودکش پکیج دیواری فن دار ۴ متر افقی می‌باشد که به ازاء استفاده از هر زانو، ۱ متر از ۴ متر طول لوله دودکش کم می‌شود. زیرا قدرت مکش و دهش فن دودکش برای ۴ متر طراحی و محاسبه شده است؛ در مواردی که طول لوله دودکش کم باشد به دلیل قدرت زیاد فن، هوای ورودی به محفظه احتراق پکیج دیواری بیش از حد لازم شده و باعث می‌شود گاهاً دستگاه براحتی و سریع روشن نشود و برای رفع این مشکل ۲ حلقه فلزی معمولاً داخل کارتن دستگاه موجود است که سایز یکی ۷۵ میلیمتر و دیگری ۸۰ میلیمتر بوده و برای کم کردن دبی هوای ورودی به محفظه احتراق می‌توان از آنها استفاده نمود.
  7. اگر در مواردی فاصله بین پکیج دیواری و پنجره یا دیوار خارجی بیش از اندازه طول لوله دودکش دوجداره موجود داخل کارتن باشد یا نیاز به زانو باشد، باید از لوله رابط و زانوی مخصوص ۴۵ درجه دوجداره پکیج دیواری فن دار استفاده نمود.
  8. در محل هایی که دودکش مناسب وجود نداشته یا دودکش موجود در ساختمان از کشش مناسبی برخوردار نباشد، باید حتماً از پکیج دیواری فن دار استفاده شود. دودکش دوجداره مخصوص پکیج دیواری فن دار وظیفه تخلیه دود دستگاه به محیط بیرون و تأمین هوای تازه مورد نیاز احتراق در دستگاه را از محیط بیرون برعهده دارد و باید وارد محیط آزاد شود و هرگز نباید به داخل دودکش ساختمان متصل گردد.
  9. هرگز نباید جداره بیرونی دودکش پکیج دیواری فن دار را جدا نمود و از هوای داخل محل نصب دستگاه برای احتراق پکیج استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا
×