بارگذاری...
Empty cart

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

طریقه روشن کردن پکیج

چند نمونه از زندگی واقعی

امروزه با توجه به دلیل وجود انواع مختلفی از پکیج ها با برند و مدل های مختلف، انتخاب یک پکیج کار راحتی نخواهد بود و از بعد از خرید نیز کار کردن و روشن کردن ان ها به راحتی نخواهد بود. در این مقاله قصد داریم تا به طریقه روشن کردن پکیج های مختلف به خصوص ایران رادیاتور و بوتان بپردازیم.
برای استفاده از پکیج های مختلف به خصوص پکیج دیواری، شما باید بتوانید به راه‌اندازی و نصب درست آن بپردازید. اگر پکیج به درستی نصب نشود، مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. شما می توانید از کارشناس و فرد ماهری در این زمینه کمک بگیرید. در این مقاله سعی داریم تا به آموزش روشن کردن پکیج برندهای مختلف بپردازیم.

 

چگونه پکیج را روشن کنیم؟

شما بعد از خرید پکیج مناسب، حال باید با طریقه روشن کردن پکیج آشنا شوید. در واقع نباید فراموش کرد که طریقه روشن کردن انواع پکیج با یکدیگر متفاوت بوده است و باید برای هر یک روش مناسبی را در پیش بگیرید؛ اما به طور کلی در تمامی پکیج ها مراحلی مشابه وجود دارد و این مراحل طریقه روشن کردن پکیج دیواری عبارتند از:

• ابتدای هرچیزی شما باید به هواگیری شوفاژ و رادیاتورها بپردازید. فرقی ندارد شما می خواهید طریقه روشن کردن شوفاژ را آموزش ببینید یا رادیاتورها، بلکه باید در ابتدای کار به هواگیری این وسایل بپردازید.

• بعد از هواگیری باید شیرهای رفت و برگشت را تشخیص داده و سپس باز کنید. تشخیص این شیرها کار سختی نیست اما در پکیج های مختلف، شما باید بتوانید شیرهای ورودی و خروجی را از یکدیگر تشخیص دهید.

• بعد از باز کردن شیرهای ورودی و خروجی، باید فشار دستگاه اندازه گیری شود و اگر این فشار از ۱.۵ بار کمتر بود، باید به سراغ شیر پر کن بروید تا آن را باز کرده و فشار را افزایش دهید. بالعکس اگر این فشار بیش از حد بود، باید آن را خالی کنید.

• در این مرحله باید ترموستات ها مورد بررسی قرار گیرد. ترموستات باید از حال صفر یا همان حالت تابستانه خارج شود تا کار خود را شروع کند. در اصل این عدد باید در حالت ماکزیمم خود قرار گیرد تا به حالت زمستانه برسد. در نهایت نیز باید این دستگاه را بر روی عدد دلخواه خود تنظیم کنید و منتظر سبزی چراغ آن شوید.

پیشنهاد ما به شما  تفاوت الکتروموتور تک فاز و سه فاز چیست؟
 

• در این مرحله باید به باز کردن شیر گاز ورودی پکیج بپردازید.

• در آخر شما باید به رنگ چراغ های روی پکیج توجه داشته باشید؛ برای مثال رنگ سبز در پکیج نشان دهنده موفقیت و به تعادل رسیدن دما است. در آخر شما باید این رنگ را مشاهده کنید، در غیر این صورت امکان وجود مشکلات دیگری نیز وجود دارد.

 

نکاتی که باید در طریقه روشن کردن پکیج به آن توجه کرد!

 

یکسری نکات قبل از روشن کردن و یکسری دیگر طریقه روشن کردن پکیج، باید رعایت شوند. بعد از آموزش روشن کردن پکیج، حال باید به این نکات توجه کنید تا مشکلات شما کمتر شده و کارتان راحت تر شود. در ادامه به نکات قبل از طریقه روشن کردن پکیج می پردازیم:

• لوله های گاز را بررسی کنید که دچار نشتی نباشد. در غیر این صورت باید بلافاصله برای تعمیر آن را به فروشگاه ببرید.

• دودکش ها را بررسی کرده و از نداشتن نشتی آن ها مطمئن شوید.

• منبع آب پکیج را از همان ابتدا بررسی کنید. پکیج ها باید با آب کار کنند و در صورتی که به هر دلیلی آبی مشاهده نکردید؛ از روشن کردن آن بپردازید.

شاید برایتان سؤال شده باشد که چرا وجود آب در منبع آب پکیج بسیار اهمیت دارد؟ در واقع برای جواب به این سؤال باید گفت: ساختار پمپ پکیج ها به گونه ای است که حتما باید همراه آب کار کنند و در غیر این صورت مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد. به همین خاطر نحوه راه‌اندازی انواع پکیج بسیار با اهمیت است. از نکاتی که باید حین نصب و راه‌اندازی پکیج رعایت کرد؛ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• پس از اینکه پکیج را روشن کردید، حال باید شیر پر کن را ببندید. در غیر این صورت فشار پمپ و رادیاتور تغییر کرده و باعث خرابی پکیج شما می شود.

• در زمستان، شما باید به بستن یا باز کردن شیر رفت و برگشت توجه کنید در صورتی که در تابستان نیازی نیست نگران این موضوع باشید.

• در برخی موارد هنگام روشن و راه‌اندازی پکیج با خطاهایی رو به رو خواهید شد که هر کدام مفهوم جداگانه ای دارد و شما باید با آن ها آشنا شوید. به همین دلیل است که روش روشن کردن پکیج بسیار اهمیت دارد.

پیشنهاد ما به شما  بهترین مارک پمپ آب کشاورزی کدام است؟ معرفی ۳ برند برتر
 

طریقه روشن کردن پکیج بوتان

 

نحوه روشن کردن پکیج ها با یکدیگر تفاوت چندانی ندارد، در نتیجه روشن کردن این پکیج با پکیج های دیگر تا حدودی یکسان بوده است. لازم به ذکر است آموزش طریقه روشن کردن پکیج زیر تنها برای مدل های بوتان پارما، پرولا، پرو و ورونا کاربرد دارد.
قبل از آموزش، ابتدا باید تا حدودی با اجزای جلویی پنل آشنا شوید. برای مثال صفحه مدرج یا نمایشگر، نشان دهنده فشار و دمای این دستگاه است و شما باید هرروز آن را چک کنید تا با مشکلات مختلف روبه رو نشوید. یک دسته انتخاب وضعیت نیز برای خاموش و روشن و انتخاب فصل وجود دارد.
معمولا شما می توانید با کمک دسته انتخاب وضعیت، حالت پکیج را بر روی سه وضعیت اصلی: تابستانی، راه‌اندازی مجدد و قطع موقت قرار دهید. حال که با پنل جلویی پکیج بوتان آشنا شدید، می توانید به راحتی با توجه به آموزش طریقه روشن کردن پکیج در ابتدای محتوا آن را راه‌اندازی کنید.
پیشنهاد ما به شما این است که به دنبال طریقه روشن کردن شوفاژ یا پکیج در اینترنت نگردید و از یک فرد با تجربه و ماهر در این زمینه کمک بگیرید تا شما را راهنمایی کند. امروزه قیمت پکیج ها ارزان نبوده است و باید از مشکلات هزینه بر در آینده جلوگیری کرد.

طریقه روشن کردن پکیج ایران رادیاتور

 

ایران رادیاتور همانند بوتان، یکی دیگر از برندهای معروف پکیج در ایران بوده است و مدل های l28ff، l24ff و m24ff از محبوب ترین های این برند به شمار می روند. البته ناگفته نماند که با پیشرفت هر روزه تکنولوژی، این برند مدل های مختلفی از پکیج را به بازار ارائه می دهد.
شما می توانید برای آشنایی با هر مدل و مشاهده مشخصات محصولات به سایت هاوین گرما مراجعه کرده و حتی از مشاوران و کارشناسان سایت به صورت کاملا رایگان در زمینه خرید مشورت کنید. پنل کاربری مدل های نام برده، تقریبا مشابه یکدیگر هستند و شما با طی کردن مراحل طریقه روشن کرد پکیج ایران رادیاتور زیر می توانید پکیج خود را راه‌اندازی کنید:

• ابتدا باید مانومتر یا فشارسنج پکیج را بررسی کرده یا در صورت خرابی این پنل از راه دیگر آن را اندازه گیری کنید.

پیشنهاد ما به شما  تفاوت کارواش بنزینی و برقی چیست؟
 

• ابتدا شیر گاز را باز کرده و پکیج را به برق متصل کنید.

• حالت کارکرد دستگاه را با توجه به فصل مورد نظر انتخاب کنید. در زمستان معمولا باید ولوم ۵ را به سمت چپ و در تابستان به سمت راست بچرخانید.

• در زیر پکیج باید به شیرهای ورودی و خروجی توجه کنید و مطمئن شوید که این شیرها باز می باشند.

• فشار پکیج را بررسی کنید و اگر این فشار از ۱.۵ بیشتر یا کمتر بود، سعی کنید تا آن را به ۱.۵ بار برسانید. برای تنظیم کردن فشار، می توانید از شیر پر کن استفاده کنید.

• از ولوم های ۲ و ۳ به ترتیب برای دمای آب گرم و مدار رادیاتور استفاده کنید. چرخاندن ولوم، باعث افزایش دما می شود.

• اگر برای مدت طولانی پکیج خاموش بوده است، امکان هوا گرفتن آن وجود دارد. در نتیجه از روشن کردن مشعل خودداری نمایید. در این شرایط باید حداقل ۲ ثانیه، پکیج را در حالت ریستارت قرار داده و سپس آن را روشن کنید.

نحوه طریقه روشن کردن پکیج ایساتی و دیگر پکیج ها

 

طریقه روشن کردن پکیج های مختلف با یکدیگر تفاوتی ندارد و شما کافی است تا مدل ان را در اینترنت جستجو کنید. تمامی پکیج ها شبیه به هم راه‌اندازی می شوند و تنها تفاوت آن ها در مکان شیرهای ورودی و پنل جلویی دستگاه است.
در نتیجه طریقه روشن کردن پکیج دیواری، بوتان، ایران رادیاتور و … تا حدودی شبیه هم بوده و تفاوتی ندارد. پکیج های اساتی، فرولی، آریستون، تاچی و گلدیران نیز همانند پکیج های بوتان و ایران رادیاتور روشن و راه‌اندازی می شوند.
برخی از افراد با دیدن صفحه جلویی و پنل های کاربری برخی از دستگاه ها بسیار گمراه شده و اشتباه می کنند در صورتی که این پکیج ها هم زیادی شلوغ کردند تا ظاهری زیبا داشته باشند. در نتیجه اساس کار این دستگاه ها یکی بوده و شما با دنبال کردن مراحل و علائم، به راحتی می توانید این پکیج را نصب کنید.
یک نکته که باید به آن توجه کرد این است که امکان دارد برخی از پکیج ها دارای یک کلید یا ولوم روشن و خاموش باشند. شما برای روشن کردن این دستگاه های کلیدی کافی است تا شماره را بر حالت ۰ و ۱ قرار دهید.

نظر متخصص

وب‌سایت هاوین گرما، به لطف سال‌ها تجربه و تخصص خود در این حوزه، یک منبع ارزشمند برای تامین و معرفی قطعات پکیج شوفاژ دیواری است. هاوین گرما، با داشتن شناخت از نیازهای مختلف مشتریان، به عنوان یک راهنمای قابل اعتماد در زمینه پکیج شوفاژ دیواری به مشتریان خود خدمت می‌کند. تخصص و تجربه‌ی گسترده هاوین گرما از مهم‌ترین ارزش‌ها به شمار می‌رود و به عنوان یک متخصص در زمینه انواع پکیج شوفاژ دیواری و سایر تجهیزات مرتبط به طور مداوم مطالبی را ارائه می‌دهد. این ویژگی ااجازه می‌دهد تا به مشتریان خود تجهیزاتی با کیفیت بالا ارائه دهد. وب‌سایت هاوین گرما، یک منبع کامل برای اطلاعات فنی، مشخصات محصولات و مشاوره در زمینه انتخاب تجهیزات مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا
×